Zemědělská technika, zemědělská zařízení


Druh
Viz také:

Je všeobecně známo, že zemědělská technika je hnací silou zemědělského sektoru. Současný vysoce efektivní vývoj, který zahrnuje informační technologie, přispívá k podstatnému zvýšení produktivity zemědělského podnikání díky automatizaci a mechanizaci všech prováděných prací.

Zemědělská technika se klasifikuje podle klíče zemědělských odvětví: pěstování plodin, chov zvířat a lesnictví. Každá klasifikace sama o sobě obsahuje vhodnou skupinu speciálních zařízení, která se používají v různých stadiích výroby.

Proces pěstování plodin je tedy podporován následujícími typy zemědělské techniky:

  • pro obdělávání půdy (pluhy, válce, kultivátory);
  • pro setbu (různé secí a sázecí stroje);
  • pro péči o plodiny (speciální zavlažovací a stroje pro hnojení);
  • pro sklizeň plodin (žací stroje, sekačky, kombajny různého druhu);
  • pro posklizňové práce (dopravníky, přívěsy, čističky na obilí).
  • Živočišná výroba využívá hlavně míchačky krmných směsí, dojicí stroje a vybavení sil.

Hlavním dopravním prostředkem, který zajišťuje většinu všech zemědělských prací, je traktor.

Mezinárodní platforma Truck1 pomáhá najít spolehlivé dodavatele, kteří se zaměřují na prodej speciálních zařízení. V seznamu zemědělské techniky uvidíte různé nabídky od firem Claas, John Deere, Fendt a New Holland. Katalog zařízení oplývá jednotkami značek Krone, Deutz, Amazone nebo Kverneland. Snadno použitelná navigace a bohatý výběr použitých zemědělské techniky na prodej jsou koncipované tak, aby vám usnadnily hledání. Kromě toho máte možnost porovnávat nabídky jednotek, které potřebujete, podle klíčových technických údajů.