Nákladní auta


Nákladní auto (těžké nákladní auto) je dopravní prostředek určený pro přepravu nákladů. Koncept „nákladního auta“ má dosti širokou definici a zahrnuje tahače, ale také užitková auta a dokonce i dodávky. Nákladní auta se klasifikují v první řadě na základě své nosnosti:

  • lehká užitková vozidla s celkovou hmotností 7,5 – 15 tun, např. Renault Master, VW Crafter;
  • středně těžká nákladní auta s celkovou hmotností 15 – 40 tun, např. Volvo FL nebo Volvo FE, určená pro městskou nebo regionální přepravu;
  • těžká nákladní auta s celkovou hmotností 40 – 100 tun, určená pro těžkotonážní práce (Volvo FMX, Renault C a Trakker);
  • těžká sklápěcí nákladní auta s celkovou hmotností 100 – 400 tun, např. Cat 797 F atd.

Konfigurace náprav nákladních aut může sahat od 4x2 až po 8x8 podle výkonu motoru a účelu nákladního auta. Sklápěčky pro lomy a stavby jsou například nejčastěji vybavené konfiguracemi 4x4, 6x4, 6x6 a 8x6.

Nákladní auta jsou vybavená automobilovými systémy pasivní a aktivní bezpečnosti pro používání v městských oblastech nebo na silnicích. K těmto systémům patří řízení rozjezdu v kopci nebo samonastavovací světlomety. Kromě toho splňují současná nákladní auta požadavky týkající se komfortu řidiče a ergonomie interiérové části vozidla, počínaje spínačem řadicí páky a konče místem na spaní.

Potřebujete použitá nákladní auta na prodej z Evropy? Online obchod Truck1 je vám k službám. Na skladě jsou zde tisíce nabídek nákladních aut od špičkových evropských dodavatelů. Staňte se jedním z mnoha spokojených zákazníků, kteří využívají výhod našich služeb!

Reklama

говорим по-русски

www.dingemanse.nl

+31 164612460